Jak na čištění kastle?

Vše co se nevešlo do předešlých kategorií

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4

Odpovědět
Uživatelský avatar
ciky
donate
donate
Příspěvky: 692
Registrován: 19 kvě 2008, 16:11
Bydliště: Proboštov
Kontaktovat uživatele:

Jak na čištění kastle?

Příspěvek od ciky » 08 kvě 2012, 19:54

měl bych dotaz na zkušenější kolegy závodníky...Dneska sem čistil kasu od asfaltovejch sr.č.k...Vydoloval sem všechno klasickým způsobem "horkovzduška + špachtle"...nemá te někdo osvědčenou metodu na odstranění lepidla co jsou lepený tyhle tlumící asfaltový pásy? zkoušel jsem to benzínem,ředidlem 6005, ale nic moc.Furt je to hrozně lepkavý a to lepidlo se jen maže. Co zkusit nějaké odstraňovače na lepidla, naftu, aceton atd? pokud má někdo jinej způsob než dráťák budu rád :dobry :dobry
viva´la QUATTRO

Uživatelský avatar
ciky
donate
donate
Příspěvky: 692
Registrován: 19 kvě 2008, 16:11
Bydliště: Proboštov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na čištění kastle?

Příspěvek od ciky » 09 kvě 2012, 20:19

přejmenoval jsem téma...pokud má někdo nějaký fígle který použil na kase když jí čistil, tak myslím, že to pomůže i ostatním.
tzn. Vaše zkušenosti s všerůznejma barvožroutama, odstraňovačema těsnění , plastizolu, odrezovače atd.

jinak na lepidlo od asfaltových pásů jsem použil toluen. 2-3 jsem to přejel a pak umyl benzinem. Šlo to celkem ok a s toluenem byla docela prdel :-D :-D stačí tak 20min a je srandy kopec
viva´la QUATTRO

Uživatelský avatar
hondzik
donate
donate
Příspěvky: 329
Registrován: 19 kvě 2008, 21:42
Bydliště: Plzeň

Re: Jak na čištění kastle?

Příspěvek od hondzik » 11 kvě 2012, 08:26

obrácenej postup- vymrzlá kastle :-D V únoru, v lednu se to škrábe super, vrazíš pod to špachtli a drobí se to úplně parádně a po velkých kusech na holej plech

Barvožrout používám tento: Obrázek

teď nějak změnili recepturku, dřív pálil po pár sekundách i na ruce, teď nic a pak se po půl hodině udělala na rukou lepra, totální varhánky a zmizlo mi to po 14 dnech usilovnýho mazání. Holt blb bez rukavic. :radost On vypadá že nic nedělá, tak po 20 minutách to ale zvedne
Alfa Romeo 75 2,0 TS pacient na operačním stole
Alfa Romeo 75 2,0 TS dárce
Alfa Romeo 75 2,0 TS dárce
Alfa Romeo 75 1,8ie dárce
Renault Espace III 2,0 8v něco jezdit musí...

Uživatelský avatar
ciky
donate
donate
Příspěvky: 692
Registrován: 19 kvě 2008, 16:11
Bydliště: Proboštov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na čištění kastle?

Příspěvek od ciky » 11 kvě 2012, 10:21

koupil jsem od Pufasu tak uvidime, jak bude fungovat ten. Pak jsem pořídil nějakej odstaňovač od Bernera, ale ten dorazí až příští týden
viva´la QUATTRO

jindra.tr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 19 úno 2011, 21:37

Re: Jak na čištění kastle?

Příspěvek od jindra.tr » 12 kvě 2012, 09:01

já sem to nenahříval vzal sem to dlátem a pak acetnem, byla to děsná pakárn, ale nakonec se povedlo :radost

zdenicka113
Lehce pokročilý
Lehce pokročilý
Příspěvky: 12
Registrován: 20 dub 2012, 11:15

Re: Jak na čištění kastle?

Příspěvek od zdenicka113 » 12 čer 2012, 08:34

Možná by se dalo použít i jiné slovo než pakárna, vím o čem mluvíš, taky jsme se s tím nevím jak to slušně říst, dost dlouho, chvílemi jsem měla pocit, že s tím brácha praští a bude klid

steak
Lehce pokročilý
Lehce pokročilý
Příspěvky: 15
Registrován: 04 úno 2012, 16:55

Re: Jak na čištění kastle?

Příspěvek od steak » 12 črc 2012, 21:36

Přesně jak píše hondzik :-D Nechat to pořádně venku vymrznout a pak to jde krásně.Já to strhával ne špachtlí,ale zednickou lžící,za 5 minut celý auto :lol

Uživatelský avatar
ciky
donate
donate
Příspěvky: 692
Registrován: 19 kvě 2008, 16:11
Bydliště: Proboštov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na čištění kastle?

Příspěvek od ciky » 13 črc 2012, 19:29

co se týče normálních podmínek..tak nejvíc se mi osvědčilo staré známé...dřina...dřina...flexa a dráťák
viva´la QUATTRO

Odpovědět