BioPaliv0 E85

Vše co se nevešlo do předešlých kategorií

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hasis
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 669
Registrován: 20 kvě 2008, 09:14
Bydliště: Sedlnice
Kontaktovat uživatele:

Re: BioPaliv0 E85

Příspěvek od Hasis » 22 lis 2009, 11:48

ja zas slysel, ze benzinu ee.
ja jedou nabral plnou, a ptze mam delane sve vicko na nadrzi, tak benal cakal do auta a rozezralo me to barvu i plast v co kryje diru v kastli pro pristup do nadrze :-D
VéTéeS Powa

Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

Re: BioPaliv0 E85

Příspěvek od draaczech » 22 lis 2009, 13:09

Máš pravdu, že Verva je "trochu" agresivní ale já sem s ní spokojenej. I podle nezávislých testů paliv vychází nejlíp.
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

Uživatelský avatar
FilipGTti
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 05 říj 2008, 11:02
Bydliště: petrovice u karvine
Kontaktovat uživatele:

Re: BioPaliv0 E85

Příspěvek od FilipGTti » 24 lis 2009, 06:29

ja sem E85 zkousel i daihatsu charade 1,3 16v a presne to co sem cekal studeny motor moc nechyta neni na to prizusobena jednotka ale zahraty motor s timto palivem ma ccao 10 -15% vesti vykon.. je to hodne znat..
zkousel sem ho lit i do facka ale tam se tomu vebec nechtelo bylo potreba uplne jineho serizeni motoru a do toho se me moc nechtelo ...

johnny.v
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2009, 23:54

Re: BioPaliv0 E85

Příspěvek od johnny.v » 25 lis 2009, 00:25

Zdravim,

chtel bych se svami podelit o sve zkusenosti, co ma s etanolem E85. Na uplnej zacatek bych mel zminit, ze mam jednu z prvnich jednickovych KOMBI Octavii s obsahem 1.6, bez jakykoliv uprav a zasahu do auta... Kdyz jsme ji koupili, mela neco malo pres 100 000 km.
(take jsem to zkousel na VW passat vr6 2.8, ktery mel najeto vice nez 400 000km a muzu rict, ze to byla desna raketa)

Na Etanol zkousime zhruba od Srpna. Momentalne ma Octavka kolem 133 000km.
Jezdime vyhradne na na Etanol E85 s michanym benzinem. Je doporuceno to michat 1 ku 1... Z me zkusenosti, tankuju 4 ku 1, stim, ze Octavka krapet neklidna v nizkych otackach a o neco hur startuje, na dve otoceni se to vzdy podari. Problem nastava, kdyz se to prezene s Etanolem, auto mam problem se nastartovat... 5 ku 1 uz bych nedoporucoval.

Momentalne v tomto zimnim obdobi, jsme museli omezit tankovani 4 ku 1 na zhruba 2 max. 3 ku 1, jelikoz kvuli Etanolu auto hur startuje, pokud je studene, sam jsem velice zvedav jak to pujde , az klesnou stupne teplomeru hluboko pod nulu.( dam Vam vedet)

Dale bych rad zminil, ze Octavie odjezdila vice nez 30 000km na Etanol bez jakykoliv potizi, ktere by jakkoliv ponicili auto, jedine co se na aute delalo, je pravidelna servisni kontrola.
Timto bych chtel zamezit jakykoliv pomluvam, spekulacim a dalsich negativnim jevum, ktere petrolejari, sarlatani a dalsi, kteri argumentuji, ze Etanol E85 je skodlivi atd atd, bez jakykoliv zkusenosti, dukazu.. Myslim, ze jsem jeden z mala, co ma uz neco odjezdeneho stimto palivem a muze neco posoudit...

Dale bych se chtel zminit o jizdnich vlastnostech vozidla, jak jsem uz napsal vyse, auto se chova lehce neklidne, pri nizkych otackach, ovsem zalezi kolik Etanolu tam nalijete, pri pomeru 1 ku 1 jsem nemel sebemensi problem. Dale, kdyz jsme Octavii koupili nejela vic nez 140 do KOPCE, po par set odjedych kilometrech a Etanolem E85 v nadrzi do kopce 190 a stale to slo za plynem..Osobni rekord mam s touto Octavii 240km/h pri smichani Etanolu E85 a benzinu v pomeru 4:1... Muzu nekde uploadnout video (ovsem tam je asi jen 225,nedopatrenim, jsem smazal to "rekordni")

Jsem z Olomoucka a tankuju Etanol E 85 na cerpacich stanicich VENA-TRADE...


jestli budete mit nejake otazky, napiste mi na johnny.v@seznam.cz a ja se Vam budu snazit obratem odpovedet...

jagy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 05 říj 2008, 16:49

Re: BioPaliv0 E85

Příspěvek od jagy » 25 lis 2009, 00:31

FilipGTti píše:ja sem E85 zkousel i daihatsu charade 1,3 16v a presne to co sem cekal studeny motor moc nechyta neni na to prizusobena jednotka ale zahraty motor s timto palivem ma ccao 10 -15% vesti vykon.. je to hodne znat..
zkousel sem ho lit i do facka ale tam se tomu vebec nechtelo bylo potreba uplne jineho serizeni motoru a do toho se me moc nechtelo ...

Kde se to da nabrat na Morave?

Johny: To, ze je to neklidne bude kvuli tomu, ze je jina smes.. chce to doladit ECU, pak to bude ok podle me.

tsin
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 432
Registrován: 16 lis 2008, 21:56
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: BioPaliv0 E85

Příspěvek od tsin » 25 lis 2009, 00:36

johnny.v píše:Zdravim,

chtel bych se svami podelit o sve zkusenosti, co ma s etanolem E85. Na uplnej zacatek bych mel zminit, ze mam jednu z prvnich jednickovych KOMBI Octavii s obsahem 1.6, bez jakykoliv uprav a zasahu do auta... Kdyz jsme ji koupili, mela neco malo pres 100 000 km.
(take jsem to zkousel na VW passat vr6 2.8, ktery mel najeto vice nez 400 000km a muzu rict, ze to byla desna raketa)...
promin, ale proc tam lijes palivo s jinym antidetonacnim faktorem nez Ti doporucuje vyrobce auta? zvlast kdyz jak rikas se to auto chova tak jak si popsal?!
jedno turbo na motor, ctvrt motoru na kolo... kdo pozna co se skryva za jinotajem?

Uživatelský avatar
FilipGTti
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 05 říj 2008, 11:02
Bydliště: petrovice u karvine
Kontaktovat uživatele:

Re: BioPaliv0 E85

Příspěvek od FilipGTti » 25 lis 2009, 06:39

jagy píše:
FilipGTti píše:ja sem E85 zkousel i daihatsu charade 1,3 16v a presne to co sem cekal studeny motor moc nechyta neni na to prizusobena jednotka ale zahraty motor s timto palivem ma ccao 10 -15% vesti vykon.. je to hodne znat..
zkousel sem ho lit i do facka ale tam se tomu vebec nechtelo bylo potreba uplne jineho serizeni motoru a do toho se me moc nechtelo ...

Kde se to da nabrat na Morave?

Johny: To, ze je to neklidne bude kvuli tomu, ze je jina smes.. chce to doladit ECU, pak to bude ok podle me.
haviřov karimpex u kruhoveho objedzdu na OV

Uživatelský avatar
chachar.fista
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 11 srp 2008, 18:54
Bydliště: HavlíčkoBrodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: BioPaliv0 E85

Příspěvek od chachar.fista » 25 lis 2009, 11:04

ví někdo kde všude se to dá u nás v čr natankovat?pro mě konkrétně Vysočina..
Peugeot 106 XSi- prodáno
Peugeot 306 XT .. sešrotována po dobré službě
Škoda Felicia 1,3i-40kw.. R.I.P
a spoousta jiných..

www.czmoto.cz

Škoda Octavia Combi 1.9 TDi 81kw

ratnowracingcz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 23
Registrován: 02 lis 2009, 09:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BioPaliv0 E85

Příspěvek od ratnowracingcz » 25 lis 2009, 17:29

Johny, muzes mi dat ten adresu presne? Udelam nejaky "seznam" cerpaci v cechach ktery maji E85 na pumpe.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 6&t=h&z=14

A vy cesi, pokud muzete, napiste firmy ktery maji E85 a rekni ze meli by mit na vice cerpaci E85. Delal jsem hodne tlak na KM-PRONA v M. Boleslave ... maji cerpak u Prahy, ale zatim neplanuji dat E85 tam ... ale chci! ;-)

D.
FilipGTti píše:
jagy píše:
FilipGTti píše:ja sem E85 zkousel i daihatsu charade 1,3 16v a presne to co sem cekal studeny motor moc nechyta neni na to prizusobena jednotka ale zahraty motor s timto palivem ma ccao 10 -15% vesti vykon.. je to hodne znat..
zkousel sem ho lit i do facka ale tam se tomu vebec nechtelo bylo potreba uplne jineho serizeni motoru a do toho se me moc nechtelo ...

Kde se to da nabrat na Morave?

Johny: To, ze je to neklidne bude kvuli tomu, ze je jina smes.. chce to doladit ECU, pak to bude ok podle me.
haviřov karimpex u kruhoveho objedzdu na OV

johnny.v
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2009, 23:54

Re: BioPaliv0 E85

Příspěvek od johnny.v » 25 lis 2009, 20:39

Jsem rad, ze muj mensi clanek, jestli to tak muzu napsat, vyvolal zajem... v nasledujicich par radcich se Vam budu snazit odpovedet na Vase kladene otazky.

1. Rad bych odpovedel TSINOVI - proc jezdim na ETANOL E85? odpoved je jednoducha 1. usetrim, dobre to jede, motor ma krasny, tichy a kultivovany chod s nizkymi emisemi. Take bych rad uvedl, ze je logicke, pokud zadny vyrobce automobilu nedoporuceje pouzivani ETANOLU E85, kdyz stim nema zadne zkusenosti v novodobe, motoristicke historii, zejmena u nas v ČR. Pátral jsem po analízách ,testech zkouškách vozidel u nás v ČR na E 85 kde by byla vozidla dlouhodobě zkoušena a prověřována tímto palivem a nic není, nic neexistuje, pouze nějaké laboratorní zkoušky ale nic z běžné paxe. Tu se nabizi vysvetleni...Na líh se jezdilo již v roce 1920 za dob FORDA, ale petrolejáři byli silnější než lihovarníci a tak je to do dnes.. Petrolejari budou kolem sebe "kopat" a rikat jak je ETANOL E 85 SPATNEJ ATD..a vis proc? protoze nemaj s ETANOLU E 85 ani korunu. neboli jinymi slovy, prichod ETANOLU E 85 muzeme nazvat jako naruseni monopolu na trhu s palivy. Dale bych rad uvedl, ze pokud se zeptas nekoho, kdo tvrdi ze ETANOL E 85 je velmi skodlivy,korozni atd. atd. neni ti schopen dodat zadne dukazy, vysledky a dalsi hmatatelne a fyzicke dukazy. Pokazde uslysis, ze to nekdo nekde rikal.. jak se rika " jedna pani rikala"...Momentalne neznam nikoho jineho, kdo by najezdil v cele CR vic km nez ja na ETANOL E 85, timto, PROKAZATELNYM dukazem jsem schopen uz neco prokazat a hlavne soudit..

Kdyz uz jsem u problematiky ETANOLU E85, rad bych dale reagoval na jeden prispevek, ktery jsem nedavno cetl, ze ETANOL E85 je korozni palivo. Každý technicky znalý motorista ví,že voda způsobuje korozi,proto se prileva velfobin do nádrže zejména na zimu, aby se kondenzovaná voda dostala z nádrže. Velfobin je v podstatě líh,takže z logiky věci vyplívá,že všichni motoristé co používají benzinová vozidla a prilevaji velfobin a podobné výrobky do nádrží svých aut by měli mít za dlouhé roky již zkorodované palivové sytémy a podobně. Cele tvrzeni o korodovosti je jen vymysl a myt prihlouplych, neznalych spekulantu. Etanol E 85 je kvalitní dezvodný líh ,který čistí palivový systém a zlepšuje jízdní vlastosti poněvadž odsraňuje vodu z palivového sistému,čímž zabraňuje korozi.

3 odpoved FilipGT - ja to nakupuji na cerpacich stanicich VENA-TRADE. TADY JE WWW STRANKA. zkontroluj si, kde je to nejblize k tobe http://www.vena-trade.eu

4. Chachar.fista mrkni na ty stranky vena-trade.
5. ratnowracingcz - to je super napad, vytvorit takovej seznam... mrkni se na stranky http://www.vena-trade.eu, popripadne jim napis..kazdopadne drsny jak davas tem corvettam...

a jako posledni bych rad uvedl odkaz, kde jsem dal jednu jizdu moji Octavkou (necelych 220)
uloz jsem to tam asi pred 30min. tak snad uz to pujde..
http://www.youtube.com/watch?v=XX4DaUybcL4

Odpovědět