Brzdy MD Compponents (Marijan)

Zkušenosti, dotazy, problémy nebo výběr nových brzdových komponent

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4

tom406
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 22 kvě 2008, 17:45
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy MD Compponents (Marijan)

Příspěvek od tom406 » 27 bře 2010, 07:58

330x32
Přílohy
IMG_8651.JPG

Uživatelský avatar
DonFabi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 21
Registrován: 27 led 2010, 10:52

Re: Brzdy MD Compponents (Marijan)

Příspěvek od DonFabi » 27 bře 2010, 08:26

dobre to vyzera :) ja akurat teraz riesim zadne 4piestiky na moju GTV
Ferrari 575Maranello F1 Rosso Corsa
Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Rosso Proteo Met.
Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V Grigio Chiaro Met
Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V Grigio Chiaro Met

tom406
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 22 kvě 2008, 17:45
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy MD Compponents (Marijan)

Příspěvek od tom406 » 17 lis 2010, 21:52


Uživatelský avatar
maartinek
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 srp 2010, 14:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy MD Compponents (Marijan)

Příspěvek od maartinek » 30 led 2011, 00:16

Zdar lidi. Má někdo nějaké nové zkušenosti a poznatky? Jak je to např. s výdrží v porovnání v kotoučema montovanýma v prvovýrobě, počítám-li, že budu jezdit "normálně" po silnici a nebudu závodit? Pokud jste si nechávali původní brzdiče, jaké používáte obložení?

tom406
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 22 kvě 2008, 17:45
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy MD Compponents (Marijan)

Příspěvek od tom406 » 03 úno 2011, 21:15

maartinek píše:Zdar lidi. Má někdo nějaké nové zkušenosti a poznatky? Jak je to např. s výdrží v porovnání v kotoučema montovanýma v prvovýrobě, počítám-li, že budu jezdit "normálně" po silnici a nebudu závodit? Pokud jste si nechávali původní brzdiče, jaké používáte obložení?
standartně jsou kotouče MD components testované na ferodo ds 2500, 3000 ale já na nich používám keramické EBC a kotouče jsou naprosto perfektní- nesrovnatelné ze sériovými nehledě na to že mají plovoucí uložení. Za mě a to už mám třetí sadu na pokaždé jiném voze musím p.Kábrta jen chválit-špičkový přístup včetně servisu-tedy repase kotoučů atd.. Kdybys potřeboval tak se mi ozvi. Mohu zařídit .....

Uživatelský avatar
maartinek
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 07 srp 2010, 14:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy MD Compponents (Marijan)

Příspěvek od maartinek » 03 úno 2011, 21:43

A EBC jaký přesně? Já teď dojíždím na původních kotoučích EBC Red Stuff, ,u kterých také uvádějí, ,že jsou s příměsí keramiky... ujel jsem na nich 15000 a že bych byl za tu výdrž alespoň nadšený z výkonu, to nejsem. Předpokládám ale, že za to určitě může i sériový kotouč.
Kolik ty toho najezdíš na deskách a jak dlouho vydrží kotouč v poměru k tvýmu jíznímu stylu?

tom406
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 22 kvě 2008, 17:45
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy MD Compponents (Marijan)

Příspěvek od tom406 » 04 úno 2011, 08:53

maartinek píše:A EBC jaký přesně? Já teď dojíždím na původních kotoučích EBC Red Stuff, ,u kterých také uvádějí, ,že jsou s příměsí keramiky... ujel jsem na nich 15000 a že bych byl za tu výdrž alespoň nadšený z výkonu, to nejsem. Předpokládám ale, že za to určitě může i sériový kotouč.
Kolik ty toho najezdíš na deskách a jak dlouho vydrží kotouč v poměru k tvýmu jíznímu stylu?
koupil jsem narychlo EBC RED protože jsem testoval desky od jedné firmy které byly ze sintrované kovokeramiky a ty mi zničily kotouč. Naštěstí si nechávám u p.Kábrta dělat vždy o 1mm širší kotouč a pak je z čeho ubrat při repasi. Standartně kotouč má výdrž okolo 180tis. km a já než jsem použil ty špatné desky určené pro ocelové kotouče tak ani po ujetí 5000km se na kotouči neudělala hranka. Jako těžko vychvalovat dookola-nech si je u MD components vyrobit a poznáš jak super to brzdí a naprosto přesně se to dávkuje!!! A nekroutí se to. Navíc ten kotouč váží komplet 7kg!! sériový asi 11kg! a MD kotouče mají směrovou ventilaci jako závodní kotouče-tedy ono to je závodní kotouč-tak že je pravý a levý kotouč. Nejen že si můžeš klidně po milimetrech určit šířku a průměr kotouče za stejnou cenu ale i rýhování ,děrování si můžeš zvolit jaké se ti zlíbí. Já bych už do série nešel ,ani do BREMBO SPORT apod... ale pokud dáš desky ds 2500 tak asi bude hodně překvapený účinkem a výdrží kotouče. Když třeba zničíš kotouč a nepůjde zrepasovat ,tak už se dokupuje jen rotor který vyjde na cca 3500kč a za tuto cenu nekoupíš ani kotouč z druhovýroby.

luk
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 bře 2011, 19:00

Re: Brzdy MD Compponents (Marijan)

Příspěvek od luk » 02 čer 2011, 18:33

Moje zkušenost s MD se změnila z příjemného překvapení v noční můru. V listopadu sem se domluvil na zapůjčení bazarové sady s tím, že sem ji zaplatil v plné výši(21500) a bude-li nějaký problém vyměníme za sadu novou. Vše proběhlo příjemně rychle a bez větších problémů. Bohužel mi to nepasovalo bez podložek a pořád sem nebyl schopen to doladit dle představ a tak sem v lednu bazarovku vrátil a dodnes čekám na sadu novou. Kábrt po opětovném slibování před 14dny přestal komunikovat úplně a mě nezbývá než podat trestné oznámení. Takže pozor na MD Components.

luk
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 bře 2011, 19:00

Re: Brzdy MD Compponents (Marijan)

Příspěvek od luk » 24 čer 2011, 19:38

Po včerejším výletu do Opočna sem si konečně dovezl co jsem si objednal v lednu
Přílohy
100_9093.JPG

Odpovědět