Výběr vozu

Amatérské nebo profi informace ze závodů do vrchu

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4, Benda

Gugulín
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2012, 16:06

Výběr vozu

Příspěvek od Gugulín » 03 led 2013, 00:17

Dobrý den,
Předem bych se rád omluvil za nejspíše banální otázku.
O auta se zajímám už od děctví a teď bych chtěl začít amatérsky jezdit závody do vrchu.
Ale potřebuji poradit v jedné základní otázce.
Co bude pro mě nejlepší, jako pro amatéra?
Chtěl bych spíše vědět, do jaké kategorie to zapadá a s čím budou jezdit soupeři?
Kde budu mít větší šanci?

Peugeot 105 1,9 GTI nebo Mazda 323 BG 1,6 4x4?

Jde mi o to, že mám možnost koupit obě auta levně a v částečné stavbě (105- vrchař, ale se špatným rámem a musel by se celý vyvařit, 323- celé auto vyvařené+ připravené na lak).
Bohužel si nemůžu dovolit koupit hotové auto (jsem student) a tudíž je jediná možnost ho pomalu skládat, jak dovolí finance.
Nemám jiný příjem, než vlastní triko a ani nepocházím z motoristické rodiny.
Jedinou výhodou je poměrně dobře vybavená dílna (svářečky, brusky, vrtačky, atd...), bez zvedáku.

Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
fokr_jr
donate
donate
Příspěvky: 748
Registrován: 21 kvě 2008, 09:45
Bydliště: Přísečná
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vozu

Příspěvek od fokr_jr » 03 led 2013, 19:33

do jakýho poháru máš namířeno? někde budou řešit čistě objem, jinde budou řešit počet hnaných náprav a pak až objem. nejlépe projít si pravidla daného poháru a podívat se na výsledky minulé sezony. to ti dá asi nejlepší obrázek.

a tyhle auta bych osobně bral obě. mazda 4×4 žádna diskuse, naopak 1,9 GTi ve 105tce (nemyslíš spíš 106tku?), tak i tak to bude malá raketa, ale pojedeš proti vákonově mnohem silnějším autům (hondy TypeR a podobný nesmysly...)
Swift GTI
G ot
T raction
I ssues

Gugulín
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2012, 16:06

Re: Výběr vozu

Příspěvek od Gugulín » 03 led 2013, 21:14

Promiň, upsal jsem se. Chtěl jsem napsat 205. Jde o to, že mám kousek (3km) Násedlovice, kde se jezdí 2x ročně Slovácký kopec. Proto bych chtěl postavit na tuto soutěž, abych mohl často testovat a navíc to měl ještě blízko. Určitě bych tady chtěl začat.

gerii
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 03 led 2013, 22:08

Re: Výběr vozu

Příspěvek od gerii » 03 led 2013, 22:11

mysliš tím asi berg cup,,,ne?

Gugulín
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2012, 16:06

Re: Výběr vozu

Příspěvek od Gugulín » 04 led 2013, 01:09

Ano, Berg Cup.

Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

Re: Výběr vozu

Příspěvek od draaczech » 04 led 2013, 19:56

Berg Cup má volnější pravidla pro seriovou třídu než třeba Edda, stačí se podívat do startovky co tam jede za auta a kde.
323 4wd je sice dobrá technika, ale spíš na rally. Jedna kopcová je teď na prodej,ale pořád je to v Berg cupu v kategorii nad dva litry 4kolky a tam je to samá Miš nebo Subara.
http://www.dovrchu.cz/cz/clanek/2012-9- ... -na-prodej
Pokud auto stavíš v domácích podmínkách (jako většina z nás tady) bude pro tebe nejsnazší cesta 205 Gti do seriový třídy. Jedou tam různý auta, vedou CTR a Clia Sport, ale pokud využiješ maximálně možnosti pravidel, svezeš se pěkně a dost možná si i odvezeš pohár.
Kámošovi stojí doma závodní kastle 205 na kolech a možná by byla na prodej. Po domluvě by do toho dal Mi16 což je asi ideální volba pro "normální" závodění.
http://www.rallycross.cz/foto/2675-36.jpg
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

gerii
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 03 led 2013, 22:08

Re: Výběr vozu

Příspěvek od gerii » 10 led 2013, 08:31

ano přesně tak v berg cupu namazdu hned zapomen je to třida nad dva litry pohon všech náprav.. nemáš absolutně šanci konkurovat at ne třídě S nebo E. jedine co mohu doporučit třídu S1-1600 nebo S1-2000, jsou to minimálně upravený dvoukolky.. i když jsou v tom pěkný granáty. ale s tou 205 tuším by jsi mohl jed i hystoriky

Gugulín
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2012, 16:06

Re: Výběr vozu

Příspěvek od Gugulín » 11 led 2013, 16:21

Už jsem se rozhodl, že pojedu na Pugu 205 1,9 GTI.
Psal jsem draaczechovi PM, ale zatím bez odezvy, tak uvidím.

Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

Re: Výběr vozu

Příspěvek od draaczech » 11 led 2013, 18:32

Dostal jsem mail a odpověděl 2x.Nevadí.
Jen technika kterou jsem nabízel bude nejspíš nad tvoje možnosti, ale rád se spletu.
Za kastli s kompletnim podvozkem HP na unibalech, náprava PeugeotSport, A ramena, široký lamináty T16 chce 80 tis.Kč. Což je sice dost ale hodnota je jednou tolik.
Mi16ka do toho už je bohužel pryč.
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

Gugulín
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2012, 16:06

Re: Výběr vozu

Příspěvek od Gugulín » 13 led 2013, 02:31

Což o to....moc to je, ale pokud to budu skládat sám, tak by se to prodražilo mnohem víc. Omlouvám se za nařknutí, že neodpovídáš, ale opravdu od tebe žádnou poštu nemám....asi vyšší moc.
Každopádně popřemýšlím a zkusím najít motor, aby to už bylo komplet.
Díky moc za nabídku.

Odpovědět