Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Tlumiče, pružiny, vzpěry, uložení, silentbloky, stabilizátory a veškeré příslušenství ovlivňující podvozkové komponenty

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4

Speedy
RF level 5
RF level 5
Příspěvky: 1239
Registrován: 15 kvě 2008, 20:30
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Příspěvek od Speedy » 09 čer 2008, 10:27

Pro ty z nás, kteří přemýšlí o výběru nového podvozku by toto téma mělo sloužit jako celkový přehled a zkušenosti.

Mezi mé osobní favority patří.
H&R, KW, HP sportning, Koni.

Ale jako kvalitní podvozek posloužil Weitec (na Octavii pro běžný provoz)
Mitsubishu Lancer EVO VIII - 360PS

historie: Kadett 2.0 GSI, Audi S4 B5, WRX STI 02, WRX STI 05, WRX STI 06

Uživatelský avatar
Benda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 253
Registrován: 21 kvě 2008, 16:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Příspěvek od Benda » 09 čer 2008, 16:37

Já mám na svém závodním voze (Suzuki Swift 1,3GTi) tlumiče od pana Křístka (PROTLUM) a jsem velice spokojený!!! Mám zkušenosti i s tlumiči HP Sporting a ty na Protlumy ani náhodou nemají!!
Přílohy
Protlum
Protlum
Van Diemen RF98
Suzuki Swift B-03
Soul of Japan

Speedy
RF level 5
RF level 5
Příspěvky: 1239
Registrován: 15 kvě 2008, 20:30
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Příspěvek od Speedy » 09 čer 2008, 16:40

predpokladam ze se jedna o mensi ceskou firmu... jak je na tom cenove, pristupem, zarukou, a dela vylozene jen zavodni podvozky.... nebo by byla moznost tvrdeho, minimalne snizeneho pro seriove vozy?
Mitsubishu Lancer EVO VIII - 360PS

historie: Kadett 2.0 GSI, Audi S4 B5, WRX STI 02, WRX STI 05, WRX STI 06

Uživatelský avatar
Benda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 253
Registrován: 21 kvě 2008, 16:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Příspěvek od Benda » 09 čer 2008, 17:37

Ano, jedná se o malou firmu. pan Křístek dělal s panem Huškem (HP sporting) ve firmě za minulého režimu. Myslím že se jednalo o firmu BRZDY nebo tak nejak.
Přístup je naprosto fantastický. Když jsem k panu Křístkovi přijel přátelsky semi představil a prohodil pár vtipných narážek na mé auto a gumy (byla zima a všude sníh, proto jsem měl na autě závodní gumy na sníh:)
Poté mě odvedl do jeho dílny. Po cestě jsem jen obdivoval regály plné pístníc a pružin a všeho možného co se potřebuje při výrobě tlumičů. V malé a utulné kanceláři položil na stůl veškeré typy tlumičů co vyrábí. Ke každému řekl klady a zápory. V žádmém případě mě netlačil do nejdražších tlumičů (i když jsem u nich stejně skončil:) přišli mě na nějakých 45tis.
Van Diemen RF98
Suzuki Swift B-03
Soul of Japan

Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

Re: Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Příspěvek od draaczech » 10 čer 2008, 10:30

Mam VW Polo Coupe, takže hmotnostně někde na úrovni Sviště. Když sem hledal čim to přitvrdim a snížim, hledal sem kombinaci v rozumný ceně a kvalitě. Nakonec jsem vybral tlumiče Supersport a k nim pružiny Weitec. Tvrdý je to jako koza a štelovat to nejde, což mi ani trochu nevadí :) Mám na tom odjeto asi 30 tisíc v běžném provozu, nějaké ty RZ nevyjímaje (Krumlov, Příbram a hlavně domácí Prachatice). Nutno říct, že nastavenim se to rovná spíš vrchařskýmu autu. :twisted:
Přes spokojenost s tímhle set-upem na nynější G40ku nandám kombinaci Koni tlumiče a KW pružiny. O zkušenosti se podělím, až to bude v kompletu a odzkoušený :arrow:
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

Uživatelský avatar
Benda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 253
Registrován: 21 kvě 2008, 16:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Příspěvek od Benda » 10 čer 2008, 12:36

Kombinaci tlumičů Koni a pružin KW volí hodně lidí. asi to bude fungovat. zatím jsem neslyel o žádném problému.
Van Diemen RF98
Suzuki Swift B-03
Soul of Japan

roadboss
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21 pro 2008, 20:20

Re: Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Příspěvek od roadboss » 12 bře 2010, 11:50

Zdravím, chtěl bych se zeptat na váš názor na podvozek HR. Našel jsem starší na prodej: http://speedpro.cz/podvozek-predni-zadn ... -5647.html
Použití - sprinty a hobby vrchy s VR6...než budou peníze na nový

Díky Lukáš
Project FAVO VR6 2.8

Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

Re: Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Příspěvek od draaczech » 12 bře 2010, 23:07

Kámoš má HR na svym Polu a je maximálně spokojenej. Nastavitelná výška i tuhost, ideal.
Myslimž e na tvoje použití bude určitě stačit ;) Jo a za tu cenu nekoupíš nic co by se byť jen z dálky přibližovalo kvalitě HR.
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

Uživatelský avatar
Tiger.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 577
Registrován: 18 čer 2008, 18:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Příspěvek od Tiger.s » 12 bře 2010, 23:26

Za sebe můžu říct že Stavitelnej podvozek od KONI se štelovatelnou tuhostí opravdu skvělí svezení .. nádhera ...
Co se týče levných podvozků měl jsme na svě první tigře JOM -40 a auto se chovalo taky velice pěkně bylo bez jakejkoliv záludnost ...Samozřejmě na oněkolik řad dražší KONI nemá ..

Uživatelský avatar
Klakson
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 20 kvě 2008, 18:31
Bydliště: Trutnov

Re: Výběr podvozku - zkušenosti a reference

Příspěvek od Klakson » 13 bře 2010, 12:01

jezdil jsem pružiny HR a tlumiče Bilstein B8 sprint, do normálního provozu se dá říct dostatečný, ale na autoslalom či jiné typy závodů kde se prudce mění směr jízdy to je měkký, takže jsem dal tlumiče KONI, poznatky mohu dodat až je otestuji, zatím to vypádá že budou stačit

Odpovědět