VW Polo 2F Coupe G40

aneb téma o našich vozech...účelem je členům přiblížit a představit svůj vůz, závodní projekt, nebo klidně pracovní přibližovadlo

Moderátoři: ciky, lukas757, viashino, SpeedyS4

Odpovědět
Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

VW Polo 2F Coupe G40

Příspěvek od draaczech » 15 zář 2008, 13:44

Dost planejch řečí, konečně budu prezentovat svoje autíko.
Jedná se o klasický Polo Coupe model G40 rok 91(originál, žádná přestavba :mrgreen: )
Koupil sem jí bouchlou z Prahy, kde jí měl chlapík asi 7 let jako auto pro manželku(která ho nechtěla :lol )
Najeto bylo 187 000 a kastle se nezdála nijak vážnějc poškozená, motor vrčel tak jak měl a Gčko tlačilo, takže jasná volba :good work
Doma se zjistilo, že auto už někdo zezadu zmuchlal a bylo to opravený kusem kastle z 86c, takže část zadního čela na levej straně je jiná a chybí v ní držák na nárazník. Klempíř kastli vytáhnul, povařil, narovnal. Nasadil sem doma přebytečný zadní vrata, světlo a mohl se pustit do motoru. Tlaky v pořádku, takže jsme ho komplet přetěsnili.Olej,rozvody a pumpa je automatika ;)
Nový svíce za 600 za kus a šlo se na Gčko :service
Rozborka ukázala, že v pravej čas, páč časovací řemen byl těsně nad hrobem. Objednal sem komplet repas sadu(ložiska, simerinky, lišty, 12mm řemen) poskádal, vyzkoušel a ono to jelo :driver
Nasadil sem nový klíňáky a vyměnil hadice do IC a horní mezi trubkama.
Taky sem musel zalepit IC, drží jako skála ;)
Přílohy
VW_005small.jpg
VW_002small.jpg
Naposledy upravil(a) draaczech dne 15 zář 2008, 14:06, celkem upraveno 2 x.
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

Re: VW Polo 2F Coupe G40

Příspěvek od draaczech » 15 zář 2008, 13:50

Pak dostala Glorča komplet novou přední nápravu(ramena, čepy, silentbloky, uložení)nový kotouče Power Disk od ATE i s deskama, tlumiče Koni a pružiny KW. Vyměnili jsme všechny simerinky na převodovce a ložisko na spojce.
Už mam i oba nárazníky, sice bez proužku, ale co se dá dělat =)
Jezdim na kolech z druhýho Pola, Dezent 7 a 8/14, sníženo je o 40mm
Teď shánim levej zadní lem. Zadní dveře už mam slíbený, dokonce origo G40 i se znakama a v černý barvě :dobry
Čeká mě toho eště hodně...zadní Koni a pak porovnat a povyměňovat předek(od předchozí bouračky jsou světla, maska a příčka pod světlama v háji) no a přes zimu celková repase karoserie a jako finále novej lak. Rozhodnuto o barvě už je :idea:
Zadní lampu už jsem sehnal a nasadil, stejně jako výfuk od Ashley (prozatim bez svodů). Pučil sem si z druhýho Pola zadní tlumiče Supersport, abych neničil pneu o lemy :oops:
Jako poslední se dělal servis minulý týden.Vyměnili jsme ložisko na 5. př. kole, z těch zvuků už sem byl nervozní. Teď je ticho, takže spokojenost :dobry
Zároveň jsem dal novou vanu, protože tu starou někdo párkrát potáhnul po silnici a navíc slintala okolo těsnění. Převodovka i motor dostali nový oleje a to je prozatim všechno. Pokračování zase příště cool:
Přílohy
uprava.JPG
Naposledy upravil(a) draaczech dne 15 zář 2008, 14:09, celkem upraveno 1 x.
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

Uživatelský avatar
Hasis
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 669
Registrován: 20 kvě 2008, 09:14
Bydliště: Sedlnice
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Polo 2F Coupe G40

Příspěvek od Hasis » 15 zář 2008, 13:58

nahod vic aktualnich fotek. vypada sukezne :)
VéTéeS Powa

Uživatelský avatar
hondzik
donate
donate
Příspěvky: 329
Registrován: 19 kvě 2008, 21:42
Bydliště: Plzeň

Re: VW Polo 2F Coupe G40

Příspěvek od hondzik » 15 zář 2008, 14:01

jo, tohle auto se mi líbí dost, nenápadná malá potvora :honic
Alfa Romeo 75 2,0 TS pacient na operačním stole
Alfa Romeo 75 2,0 TS dárce
Alfa Romeo 75 2,0 TS dárce
Alfa Romeo 75 1,8ie dárce
Renault Espace III 2,0 8v něco jezdit musí...

Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

Re: VW Polo 2F Coupe G40

Příspěvek od draaczech » 15 zář 2008, 14:26

Já to zatim nějak moc nefotim, protože to neni moc auto na koukání, ale budiž. Jedna umělecká a 3 pracovní :arrow:
Přílohy
P1210683s.jpg
P1210615s.jpg
P1210614s.jpg
P1210613s.jpg
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

Re: VW Polo 2F Coupe G40

Příspěvek od draaczech » 15 zář 2008, 14:40

Nenápadná potvora to určitě je, málokdo čeká, že do takovýho auta "pro ženský" namontovali západoněmečtí soudruzi 113 koní :radost
V sobotu jsme byli na letišti v Bechyni a byla to sranda. Nakonec z toho bylo :druhy 6 desetin za Golf V GTi. Pořád eště mi nijak zvlášť nejdou starty a i přesto jsme byli na jedničku i na dvojku "kolo na kolo" a až pak mi začal malinko ujíždět.Videa budou, tak je pak sem taky nahodim.Sám jsem na to zvědavej, jak to bude vypadat. Aspoň o důvod víc, pokračovat v úpravách. Přes zimu nasadim svody a doladim výfukový potrubí. Taky vyměnim zbylí hadičky a hadice na vzduch a upravim klapku sání. Odlehčení v podobě laminátovejch skořepin už leží v garáži a k tomu eště dokoupim lam. haupnu. To by bylo, abych ho na jaře nezdrtil :driver
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

Speedy
RF level 5
RF level 5
Příspěvky: 1239
Registrován: 15 kvě 2008, 20:30
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Polo 2F Coupe G40

Příspěvek od Speedy » 15 zář 2008, 15:14

pěkné...moc pěkné to bude!!!

A koukám, že víš kdy je nejlepší auto fotit :-) Po rozbřesku a před západem jsou nejideálnější podmínky pro nějaké to dokumentování.

PS: koukám že už sis opravil i ty smajlíky v prvním příspěvku :dobry
Mitsubishu Lancer EVO VIII - 360PS

historie: Kadett 2.0 GSI, Audi S4 B5, WRX STI 02, WRX STI 05, WRX STI 06

Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

Re: VW Polo 2F Coupe G40

Příspěvek od draaczech » 15 zář 2008, 17:42

Fotky vznikly omylem, když jsem se vracel ráno z práce. :mysleni:
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

Uživatelský avatar
Klakson
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 20 kvě 2008, 18:31
Bydliště: Trutnov

Re: VW Polo 2F Coupe G40

Příspěvek od Klakson » 16 zář 2008, 21:01

s tímle jsem měl před tak 10 lety také tu čest a fakt to jede moc hezky, nejlepší byly ty vyjevé obličeje těch které s autem předjedeš :radost auto šlo ale rychle z domu když jsme zjistili co je to za pilu, hold nebylo to moje ale otce a ten měl přeci jenom strach mě to nechat řídit :driver

Uživatelský avatar
draaczech
donate
donate
Příspěvky: 421
Registrován: 28 kvě 2008, 09:55
Bydliště: Prachatice

Re: VW Polo 2F Coupe G40

Příspěvek od draaczech » 16 zář 2008, 22:02

V sériovym stavu je to prakticky neřízená střela :spatny
Dopředu to jede jako nakopnutý, ale zastavit to nejde a zatočit se s tim dá jenom hodně opatrně...
Je fakt, že já to auto znám už dlouho, jezdil sem s litrovym skoro dva roky. Podvozkově taky naladěný, jen ty koně chyběli. Při přesednutí jsem věděl, co se bude dít :lol
Náhradní vozidlo, Corsa Sport 16V, proklatě nízko :D STO psů

Odpovědět